Nil Koleji kariyer günleri

nil_koleji

Diyarbakır Nil Koleji, öğrencilerinin meslek hayatında başarılı olabilmesi için çalışmalarına daha onların genç yaşından itibaren başladı. Koleje gelecek olan alanındaki başarılı kişilerle konuşmalar yapacak olan öğrenciler ilk olarak yazar-şair Hadi Önal’ı ağırlayacaklar. Konu hakkında açıklamalarda bulunan isim, çocukların gelecekte edinecek oldukları meslekler hakkında şimdiden bilgi sahibi yapılmasının faydalı bir şey olduğunu ve bunun için elinden geleni yapacağını dile getirirken, ilgi ve yeteneklere de önem verilmesi, bu doğrultuda gelişimin sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

Nil Koleji Müdür Yardımcısı Recep Kepenek ise programda; öğrencileri başarı öykülerine sahip kişilerle buluşturup, kendilerine örnek alabilecekleri başarılı modeller belirlemelerini sağlamaya çalıştıklarını dile getirdi. Kepenek, “Bu yolda bilinçli çalışma zemini oluşturmalarını hedefledik. Ayrıca verilen seminerde konuşmacı olan kişilerin sektör tecrübelerini öğrencilerimizle paylaşmalarına imkân vererek ileride parçası olacakları hayatı daha yakından tanımalarını sağladık.” ifadelerini kullandı.

Program hakkında bilgi veren Kepenek, programdan Nil Koleji Uzman 8. Sınıf öğretmen kadrosunun sorumlu olduğunu belirtti. ‘Gelecekteki mesleğim’ sloganıyla başlatılan kariyer günleri, Mart ayında başladı, ayda iki seminer olarak devam edecek. Seminerler, okulun çok amaçlı salonunda gerçekleştirilecek ve alanında uzman kişiler tarafından verilecektir. Meslek mensupları, sahip oldukları meslekle ilgili, öğrencilerin edinmeleri gereken bilgileri onlara aktaracak. Kepenek, “Eğitim süreçleri, günümüz Türkiye’sinde iş bulma imkânları, çalışma koşulları, mesleğin maddi ve manevi tatmin boyutu ile ilgili deneyimlerinden de yola çıkarak öğrencilere bilgi birikimlerini sunacaklardır.” bilgisini verdi.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle