Öğretmen Atamaları Yapılırken Neye Dikkat Edilecek

17 bin öğretmen ataması bu ay içinde yani şubat ayında yapılmaya başlanacak. Ve öğretmenler 2011-2012 yılı bahar yarıyılında okullarında ders vermeye başlayabilecekler. Peki öğretmen atamaları hangi sıralamaya göre nasıl yapılacak?

Öncelikle kpss puanı çok önemli. KPSS10 puan türünden yapılacak olan atamada eğer KPPS10 puanınızı biliyorsanız önünüzde kaç kişinin olduğunu öğrenebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Bilgilendirme amaçlı bir form hazırladı. MEB’in hazırladığı siteye giriş yaparak bölümünüzü ve KPSS10 puanınızı yazdığınız taktirde önünüzde kaç adayın olduğu ekrana çıkıyor.

Örneğin branşınız matematik ve 90 puan aldınız. Biraz sonra vereceğimiz sitede sıralama sonucu ver butonuna tıkladığınızda matematik branşında aldığınız puan ile kaçını sırada olduğunuzu görebiliyorsunuz. Siteye ulaşabilmek için buraya tıklayınız. Resimli anlatım aşağıda verilmiştir.

Eğer sınavda birden fazla KPSS10 puanınız varsa yani birden fazla sınava girmiş iseniz yüksek olan puanınız baz alınacak. Sitesine gireceğiniz formda daha önce ataması yapılmış olan adaylar baz alınmamıştır. Şu an atama bekleyen adayların aldıkları puanlar üzerinden bir tespit söz konusudur. Sizde siteye girerek aşağıdaki bir sonuç alabilirsiniz.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle