Okul Öncesi Eğitim Şart Mıdır?

Çocuklar çok küçük yaşlardan itibaren okul hayatlarına girip çok uzun yıllar bu şekilde okuyarak zamanlarını geçirmektedirler. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite, yüksek lisans, doktora derken okul hayatını çok daha uzun yıllara çıkaranlar da var.

Bir yerlere gelebilmek için birilerinden hep daha iyi olmak lazım. Bu tercih edilirlik seviyenizi arttırır. Bu sebepten dolayı da maalesef ki çocuklar küçük yaştan itibaren yarış atı gibi hazırlanır. Öyle alışkanlık haline gelir ki veliler bıraktığında dahi bu şekilde devam ederler. Bu hem iyi hem kötüdür. Fakat kötü tarafı psikolojik olmakla birlikte hayatımızı daha olumlu hale getirmez. Toplumda bir yerlere gelebilmek için her zaman en iyisi olmamız gerekir.

Okul öncesi zorunlu değildir. Fakat stresli okul hayatı başlangıcına çocukları daha relaks bir şekilde hazırlayan bu okul öncesi eğitimler artık büyük bir çoğunluğun tercihi haline gelmiştir. Çeşitli özel kurumlardan alınabilecek okul öncesi eğitimler daha çok oyun ağırlıklı olup, özellikle çalışan ailelerin tercihi oluyor!

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle