Okul Öncesi Eğitimi Zorunlu Hale Geliyor

Okul öncesi eğitim için belirlenen politikalar sayesinde ü. yıl sonrası için öngörülen planlamalarla birlikte çocuklar ana okuluna zorunlu olarak gidecek. Kreş ve ana okullarının zorunlu hale getirilmesiyle ilgili kararın çıkması için pedagojik eğitim faaliyetleri de hız kazandı.

Okul Öncesi Eğitim 3 Yıl Sonra Zorunlu

Okula başlamadan önce çocukların eğitimi için gerekli olan kreş benzeri yapının gelecek yıllarda zorunlu hale geleceğiyle ilgili yorumlar üzerine açıklama yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 3 yıl sonrası için, okul öncesi eğitim zorunlu hale getirilmesini sağlayacak olan karar çıkarılacak. Buna bağlı olarak, öğrencilerin birinci sınıfa başlamadan önce kreşe gitmesi ve en az bir yıllarını kreşte geçirmeleri gerekecektir. Bu durum zorunlu hale geleceği için, kreşin birinci sınıf olacağı öngörüldü.

Kreş ve ana okulu, isteyenler tarafından çocukların gönderildiği özelliklere sahiptir. Bu nedenle direkt olarak birinci sınıfa geçme yaşına gelmesinden bir yıl önce, çocuğun ana okuluna kaydının yapılması gerekecek. 5 yaşındaki çocukların okul öncesi eğitim alarak birinci sınıfa hazır olması sağlanacak.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle