Okulların Temizliği İçin Alımlar Yapılacak

Okullarda daha sağlıklı bir ortam oluşturabilmek amacıyla yapılan temizliklerde hizmet alımları 31 aralık 2011 tarihinde durdurulmuştu. Bugün itibari ile hizmet alımlarına devam edileceği duyuruldu

Okullarda Hizmet Olmak

Okul müdürlerinin en büyük sıkıntılarından biri okulları içerisinde yeteri kadar hizmetlinin temin edilememesi ve bu yüzden okuldaki hijyen koşullarının çok kötü olması. Bunun önüne geçebilmek için Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz sene hizmetli alımları yapılmaya başlanmıştı. Ancak bu alımlar 31 Aralığa kadar devam etti. Bunun yeterli olmadığını belirten okul müdürlerine sevindirici haberi veren yine Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü oldu.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamada”Genel Müdürlüğümüze bağlı kurumların yaygın ve mesleki eğitim hizmetlerinin etkin, verimli ve temiz bir şekilde sürdürülebilmesi; öncelikle fiziki mekanların temiz, hijyenik ve düzenli olması için hizmet alımı yoluyla personel istihdam edilecektir.” sözlerine yer verildi.

Diğer genel müdürlükler tarafında da destek görecek olan bu uygulama çalışması ile okullarımız daha hijyenik ve sağlıklı ortamlara kavuşmuş olacak. Bu çalışma sayesinde bir çok işsize de iş kapısı açılmış oldu. Sayının tam olarak bilinemediği yapılan çalışmalar sonunda ne kadar alım yapılacağı ve istenen kriterler yetkililer tarafından açıklanacak.

 

 

 

 

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle