Özel Yetenekli Öğrencim Var

Milli Eğitim Bakanlığı özel yetenekli çocukların ebeveynleri için “Özel Yetenekli Çocuğum Var” kitabının yanında öğretmenler içinse “Özel Yetenekli Öğrencim Var” kitabını hazırladı. Özel öğrencilere yaklaşım konusunda bir kılavuz niteliğinde hazırlanan kitapta öğretmenlerin bu alana ilişkin yaşayabileceği durumlara yer verildi. Ayrıca öğretmenlerin bu tarz çocuklar hakkındaki tüm soru ve cevaplarına yer verildi.

Kitabın temel amacı; öğretmenlerin bu durumda olan çocukların ihtiyaçlarını bilmeleri, sınıf içi düzenlemeleri bu çocukları gözeterek yapmaları ve farklı eğitim modelleri ile bu çocuklara nasıl yaklaşabilecekleri açıklanmaktadır. Ayrıca özel çocukların öğretmen ve aile işbirliğini de kurmaya odaklanan kitapta birçok yöntem sunulmaktadır.

Özel Yetenekli Öğrencim Var Kitabı ve Aile – Öğretmen İşbirliği

Özel yetenekli öğrencileri olan öğretmenler için önemli bir kılavuz el kitabı olan “Özel Yetenekli Öğrencim Var” kitabı gerek bilim gerekse sanat merkezlerindeki öğretmenler için alan bilgisi edindirmeye yönelik olarak hazırlanmış bir kılavuzdur. Kitapların içeriği hem aileler açısından hem de öğretmenler açısından önemli yaklaşım açıları içermektedir. Özel yetenekli bir çocuğa nasıl yaklaşılacağı, eğitimi konusunda nasıl yöntemlerin uygulanacağı, özel yetenekli çocukların tavır ve davranışları ve bu tavırlara karşı geliştirilebilecek yöntemlere kadar birçok konuya değinilen kitap öğretmenler ve veliler açısından oldukça geliştirici bir kılavuz olarak değerlendirilmektedir. Ve bu alanda ebeveyn ve öğretmenin işbirliğinin çok önemli olduğunun altını çizmektedir.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle