Sınav Yapılmadan Torpilli Atamalar Paylaşıldı

Normalde müdürler ve müdür yardımcılarının belirlenmesi için sınav yapılması isteniyordu. Bu süreçte, torpil olacağı önceden belli olmuş ve bunun fark edilmesi ise inanılması güç bir şekilde gerçekleşmiştir. Denizli Acıpayam ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü görevinde bulunan İbrahim Çiçekdemir tarafından skandal bir durum ortaya çıktı.

Sınav yapılmadan torpilli olarak atamaları belirleyen kişiler tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne isimler verilmiştir. Bu isimlerin yer aldığı fotoğraflı listeyi yanlışlıkla, Whatsapp uygulaması üzerinden tüm müdürlere göndermesi nedeniyle kaos ortaya çıktı. Skandal olay, torpilin yaşanacağının önceden belli olmasıyla birlikte, ilçe Milli Eğitim Müdürü de görevinden alındı.

Torpil Listesini Yanlışlıkla Paylaştı

İbrahim Çiçekdemir, normalde farklı bir kişiye göndereceğinin düşünüldüğü listeyi yanlışlıkla Whasapp Okul Müdürleri grubu bünyesinde paylaşınca, skandal ortaya çıktı. Torpil listesi olarak nitelendirilen olay, il milli eğitim müdürünün görevden alınmasına yol açtı. Fakat daha sonra, eski görevi olan şube müdürlüğündeki görevine getirildiği bilgisine ulaşıldı.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle