Sınavlara Hazırlanırken Özel Ders Gerekli Mi?

Öğrenciler hayatlarının büyük bir çoğunluğunu okulda ve sınavlara hazırlanarak geçirmektedir. Öyle ki hayat zaten büyük bir sınavken, bu hayatta bir yere gelebilmek için alt sınavları da ihmal etmememiz gerekiyor. Okullarda verilmekte olan eğitimler malumumuz. Ne kadar iyi eğitim verilirse verilsin kalabalık sınıflar içerisinde alınan dersler çok da verimli olmuyor.

Özel okullar da dahil olmak üzere pek çok eğitim kurumunda son teknoloji akıllı tahtalarla son sistem eğitim verilmektedir. Bu tarz eğitimlerden alınan bilgiler çok yararlı olmakla birlikte tam anlamıyla yeterli değildir. Öyle ki kalabalık bir sınıfta her türlü durum öğrencinin dikkatini dağıtabilir ve alması gereken bilgi konusunda yanlışlıklar olabilir.

Özel dersler çok gerekli olmamakla birlikte, faydalı mı diye soracak olanlara kesinlikle faydalıdır diyebiliriz. Öyle ki bire bir verilen bu derslerde öğrenciyle tam anlamıyla ilgilenilir ve anlamadığı konular olması halinde özellikle o konuların üzerine durulur. Öğrencinin algı kapasitesine göre şekillenen bu dersler son derece etkili olacaktır!

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle