Şişli MYO mezuniyet töreni

sisli

şişli myo mezuniyet töreni, Ülkemizin en önemli ve en bilindik yüksek okullarından biri olan Şişli Meslek Yüksek Okulu, geçtiğimiz günlerde mezunlarını eşsiz bir mezuniyet töreni ile uğurladı. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilmiş olan gecede birçok devlet adamının katılımı bulunurken mezun olanlara önemli öğütler verildi ve iş imkanları hakkında sempozyumlar da yapıldı. Törende ilk olarak Soma’da yaşanan facialar anılarak bir saygı duruşunda bulunuldu.

Ailesine çok şey borçlu olduğunu ifade eden Yaman, gözyaşlarını tutamadı. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu’nun kendisi için çok şey ifade ettiğini vurgulayan Yaman, arkadaşlarına hitaben “Büyük düşünün, geleceğe ilişkin büyük hayaller kurun, büyük hedefler koyun, Şişli Meslek Yüksekokulu sizin her zaman yayınınızda olacaktır” mesajı verdi. Mezuniyet töreni, Yaman’ın ardından Prof. Dr. Aydın’ın konuşmasıyla devam etti. Yaman’ın sözlerinden oldukça etkilendiğini söyleyen ve zaman zaman gözyaşlarını tutamayan Prof. Dr. Aydın, İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu’nun kendisi için çok önemli olduğunu vurguladı. Mezuniyetin yapıldığı salonda daha önce defalarca bulunduğunu ve çok sayıda etkinliğe katıldığını hatırlatan Prof. Dr. Aydın, ilk defa bu kadar heyecanlandığını ve duygulandığını ifade etti. Şişli Meslek Yüksekokulu’nun sadece bir okul değil, bir aile olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Aydın, “Ailemiz mezunlarımızdan dolayı büyük gurur yaşıyor. İnanıyorum ki, tüm mezunlarımız aldıkları eğitimle başarılı bir çalışma hayatına hazırlandılar” diye konuştu. Prof. Dr. Aydın’ın ardından Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen de kısa bir konuşma yaparak, öğrencileri tebrik etti. ‘Öğrenciler benim çocuğum’ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Sarıgül de, yoğun alkışlar eşliğinde sahneye çıkarak, öğrencileri tebrik etti.

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu’nun gün geçtikte büyüyerek akademik alanda daha fazla etki yarattığı söyleyen Sarıgül, Şişli Kaymakamı Salih Işık’a, Şişli Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle gurur duyduğunu dile getiren Sarıgül, “Benim bir çocuğum Emir, diğeri Ömer, üçüncüsü de Şişli Meslek Yüksekokulu öğrencileridir” dedi. Şişli Kaymakamı Salih Işık da, mesleki eğitimin önemine dikkat çekerek, İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu’nun önemli bir misyon üstlendiğini belirtti. Okul yönetimini ve akademik personeli kutlayan Işık, tüm öğrencilere çalışma yaşamlarında başarı dileklerini iletti.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle