Sözleşmeli Öğretmenlikte Devam Kararı Alındı

Sözleşmeli öğretmenlik için Milli Eğitim Bakanı Profesör Doktor Ziya Selçuk tarafından güncel bir açıklama yapıldı. İlerleyen dönemlerde de sözleşmeli öğretmenlik politikasının devam edeceği, 2023 Eğitim Vizyonu bünyesinde bu yönde olumlu çalışmaların olduğu vurgulandı. Okulların büyü bir bölümünde çalışmalarını sürdüren sözleşmeli öğretmenler için de uygun şartlar oluşturulmaya devam edilecek. 6 yıl olan süre 4 yıla indirilerek, sözleşmeli öğretmen atamaları hem öğrenci hem de öğretmen için olumlu hale getirildi.

Sözleşmeli Öğretmenler Çalışmaya Devam Edecek

Seçim vaatleri arasında pek çok liderin yer verdiği sözleşmeli öğretmenlik için son açıklama, Milli Eğitim Bakanı tarafından yapıldı. Son açıklamaya göre, 60 bin üzerinde sözleşmeli öğretmenin bu pozisyonda çalışmaya devam edecekleri bildirildi. Bu alanda yapılacak yeni bir düzenlemenin bulunmadığı, bu alanda yapılacak güncellemelerin ise sözleşmeli öğretmenliğin devamı yönünde olduğu vurgulandı.

Sözleşmeli öğretmen başvuruları da son yıllarda artış gösteren faaliyetlerle 60 binin üzerinde öğretmenin bulunmasını sağladı. Uygulamanın an itibariyle devam edeceği, bu yönde olumsuz bir durum tespit edilmediği, alımların büyük bir kısmının da bu şekilde yapılmaya devam edileceği belirtildi.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle