TRT’de KPSS tutuklaması

flas_haber

2010 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) ilişkin bir süredir soruşturma yürütülüyordu. Soruşturmanın savcısı Yücel Erkman, şüpheli olarak aldığı 5 kişiden 4’ü hakkında tutuklama kararı çıkardı. Kişiler TRT Genel Müdürlüğü’nde teknik personel olarak görev yapıyordu ve suçlu bulundular. Kamuoyuna henüz resmi bir açıklama yapılmış ya da gözaltı nedenleri belirtilmiş değil; ancak kısa süre içerisinde bunların da öğrenilebileceğini tahmin ediyoruz. 5 sene önceki sınava ilişkin bir davanın bugünlerde sonuç veriyor olması ise farklı bir dikkat çekici detay.

5 ZANLIDAN 4’Ü TUTUKLANDI
“Suç örgütü kurmak, yönetmek, üyesi olmak”, “resmi belgede sahtecilik”, “kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık”, “suç delillerini yok etme”, “görevi kötüye kullanma” ve “yasaklanan bilgileri açıklama ve temin etme” suçlarından E.Y., S.M., A.K., S.Ç., ve H.E. tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. 5 zanlıdan 4’ü tutuklandı. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan zanlılardan H.E. ise, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısının itirazıyla tekrar gözaltına alındı.

“2010 KPSS’ye öğretmen olmak için giren birçok adayın öğretmenliği bir kenara bırakarak TRT’ye geçtiği” iddialarının ardından paralel örgütün yargı ve emniyetten sonra TRT’ye de el attığı belirlendi.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle