Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeler

Üniversite öğrencilerin diğer eğitim dönemlerinden farklı olarak kendilerini tanıdıkları ve yeni özelliklerini keşfettikleri bir yerdir. Özellikle de üniversiteye ilk kez başlayacak olanların bir takım tavsiyelere ihtiyacı vardır.

  • İlk başlarda herkes direkt olarak özgür şekilde yaşamak adına eve çıkmak ister. Ancak ilk senenizi kesinlikle yurtta geçirin. Bu sayede hem çevreyi daha iyi tanıyabilir hem de yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.
  • İlk seneler size ailenizin gönderdiği parayı plansız olarak harcamayın. Paranızı harcamak için her ay belirli şekilde plan yapınız.
  • Üniversiteye girdiğiniz zamandan itibaren sosyal açıdan kendinizi geliştirmek adına kurslara ve kulüplere katılın.
  • Yeni tanıştığınız her insana direkt olarak her şeyinizi anlatmayın. Karşınızdaki kişinin karakter analizini yaparak dikkatli bir yaklaşımda bulunun.

Farklı Şehirde Üniversite Okumak

Ailenizden ayrı bir şehirde üniversite okumak o yaştaki bir insan için inanılmaz heyecanlı bir durumdur. Ancak yalnız kalacağınızı da unutmayınız. Bunun yanı sıra evde işlerinizi kendiniz yapmak zorunda kalırsınız. Yemekten bulaşığa ütüden çamaşırlara kadar her şey size bakar.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle