YDS Duyurularını Takip Etmekte Fayda Var

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin birçoğu yabancı dil sınavı olarak da bilinen YDS’ye girmek durumundadır. Yüksek lisans eğitimi için birçok üniversite öğrencilerden yabancı dil başarısı da istiyor. Bundan dolayı yabancı dil sınavına girecek adayların bu sınav hakkında açıklanan duyuruları sıkı takibe alması şart.

YDS’ye Geç Başvuru Yapanlar Sınavlarına Nerede Girecek?

YDS için belirli tarihler arasında başvuru yapmanız gerekiyor. Ancak bu başvuru zamanını kaçırdıktan sonra başvuruda bulunursanız kurul tarafından Ankara’da sınava girmek durumunda kalıyordunuz. Ancak yapılan yeni duyurularda artık Ankara dışında adaylar bazı illerde sınava girebiliyor. Adaylar geç başvuru yapmış olsa da kendi seçtikleri yerde YDS’ye girebiliyorlar.

YDS Başvurusu

Sınav tarihinden itibaren 3 ay içerisinde başvuruyu mutlaka yapmanız gerekiyor. İlk olarak sınav başvurusunu internet ortamında yapmalı ve hangi ilde sınava gireceğinizi de seçmelisiniz. Ardından gerekli belgeleri toplayarak resmi kurumlara başvurunuzu yapabilirsiniz.

Belgelerinizi eksiksiz şekilde topladıktan sonra yaptığınız başvuru kabul olur ve sınava sorunsuzca girersiniz.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle