YGS Başvuru Tarihi 26 Ocak’a Kadar Uzatıldı

Ygs sınava başvuru tarihleri geçen yıllara göre 6 gün daha kısaydı. Geçen yıl 16 gün olan başvuru süresi bu sene 10 gündü. Sınav başvurularından haberi son gün olan öğrenciler bundan mağdur olmuşlardı. Sınava başvuru yapamayan adaylar gazete ve haberleri mil yağmuruna tutmuşlardı. Ek süre isteyen adaylar ÖSYM’ye sesini duyurmuş olmalılar ki ösym’den bir açıklama geldi.

YGS sınavı başvuru tarihleri değişti

YGS BAŞVURU TARİHLERİ 26 oCAK 2012 TARİHİNE KADAR UZATILMIŞTIR

Ösym’nin yaptığı basın toplantısında Ygs sınavına başvuru tarihlerinin 26 Ocak saat 17.00 a kadar uzatıldığı açıklamasını yaptı. 3-13 Ocak tarihleri arasında başvuru yapamayan adaylar 26 Ocak tarihine kadar olan süre içerisinde başvurularını yapabilirler. 10 günlük süreci değerlendiremeyen adaylar için ek olarak sağlanan bu süre içerisinde başvuru yapmaları beklenmektedir.

 

ADAYLAR ÇOK MUTLU OLDU

Haberi duyan adaylar bu durumdan çok memnun olduklarını ve ÖSYM‘nin çok doğru bir karar aldığını belirtiler. 13 ocak günü başvuru tarihinin son olduğunu son anda öğrendiklerini belirten adaylar verilen bu ek süreç içerisinde mutlaka başvuru yapacaklarını belirttiler. Bir grup öğrencinin de gazete ve büyük yayın kuruluşlarının mail yağmuruna tuttuğunu ve bu maillerin seslerini duyurduğunu belirten öğrenciler başvuru yapmak için basın yetkililerinin yanından en yakın ÖSYM yetki birimlerine gittiler.

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ?

Eğer başvuru ücretini yatırdıysanız size en yakın başvuru merkezinden yada internet üzerinden başvurunuzu kısa bir süre içerisinde yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak internet üzerinden başvuru yapabileceğiniz merciye ulaşabilirsiniz. 24-25 ve 26 Ocak günlerinde öğrenciler başvurularını online yada bşvuru merkezlerinden yapbilecekler. Son başvuru zamanı ise 26 ocak 17.00

 

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle