10 Şubat okullar tatil mi?

kar_okul

10 şubat okullar tatil mi, Meteoroloji geçtiğimiz saatlerde tüm Türkiye’yi, özellikle İstanbulluları uyardı. Bugün, yani Pazartesi günü erken saatlerde başlayan yağmurun akşama doğru karla karışık yağmura, Salı günü ise kara dönüşeceği bilgisi sunulurken Perşembe gününe kadar etkisini sürdürecek olan kar yağışının hayatı olumsuz etkileyebileceği de bildirildi. Bunla birlikte okulların tatil olması da yeniden gündemde. Öğrencilerin aklında ise tek bir soru var: 10 Şubat okullar tatil mi? Valilikten henüz bir açıklama gelmiş değil.

İstanbul’da pazartesi günü yağmur şeklinde başlayacak yağışın akşam saatlerine doğru önce karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde kar, ardından gece saatlerinde il genelinde kara dönüşmesinin, kuzey yönlerden esecek kuvvetli fırtınayla salı ve çarşamba günleri kuvvetli kar yağışının meydana gelmesinin beklendiği bildirildi.

Yağışın, perşembe gününden itibaren etkisini azaltarak, karla karışık yağmur şekline döneceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Rüzgarın, pazartesi günü yıldız ve poyrazdan kuvvetlenerek (60-80 km/saat) fırtına şeklinde eseceğinin, salı günü şiddetini daha da artırarak saatteki hızının 80-110 kilometreye kadar ulaşacağının, çarşamba günü de etkisini sürdüreceğinin tahmin edildiği kaydedildi.

Açıklamada, kuvvetli poyraz fırtınası, hava sıcaklıklarındaki hissedilir derecede azalış, kuvvetli ve yoğun kar yağışına karşı vatandaşların ve ilgililerin meteorolojik tahmin raporları ve uyarıları takip etmeleri ve tedbirli olmaları gerektiği ifade edildi.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle