16 Eylül’de örencilere ulaşım ücretsiz

16 Eylül’de örencilere ulaşım ücretsiz, 16 Eylül Pazartesi günü İstanbul’da 06.00-13.00 arasında toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecek. Okul servisleri, çevrelerindeki İSPARK otoparklarında saat 14.00’e kadar ücretsiz park edebilecek. Okul ve personel servisleri, otobüs yolunu kullanabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yapılan yazılı açıklamaya göre, okulların açılacağı 16 Eylül Pazartesi günü trafikte sorun yaşanmaması için ilgili kurumların yetkilileri ile toplantı yapılarak alınacak tedbirler değerlendirildi.

Öğrencilerin okullarına sorunsuz ulaşabilmesi için ulaşımın yanı sıra İSKİ, İGDAŞ, BEDAŞ, Türk Telekom, AYEDAŞ gibi kuruluşlar tarafından yürütülen yol-kazı çalışmaları, 16 Eylül’den önce bitirilecek. Bitirilmeyen çalışmalara, trafiği aksatmayacak şekilde ara verilecek. Herhangi bir kaza durumunda çok sayıda araç çekicisi hazır bulundurulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ana arterlerdeki asfaltlama çalışmalarını gece yaptığı için bu konuda sorun yaşanmayacağı öngörülüyor.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle