18 Şubat İstanbul okullar tatil mi?

kar-tatili1

18 şubat okullar tatil mi, İstanbul’da bu sabahtan beri etkili olan kar yağışı nedeniyle öğrencilerin dikkatleri tabi ki yine İstanbul Valisi Vasip Şahin’den gelecek olan habere kitlendi. Zaman zaman tipi şeklinde yağan, hem Avrupa hem de Anadolu yakasında etkisini sonuna kadar gösteren, yüksek kesimlerde şimdiden 10cmlik kalınlığa erişen kar yağışı birkaç gün daha etkisini gösterecek; hiç değilse meteoroloji bu yönde açıklama yaptı. Peki 18 Şubat Çarşamba günü İstanbul’da okullar tatil mi? Evet, büyük ihtimal okullar tatil.

İSTANBUL’DA 18 ŞUBAT OKULLAR TATİL Mİ?
İstanbul ‘da sabah saatlerinde başlayıp aralıklarla süren kar yağışının, yarın kuvvetlenerek devam etmesi bekleniyor. Haliyle İstanbul Valiliği ‘nin yarın 18 Şubat çarşamba günü okulları tatil etme ihtimali güçleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre İstanbul ‘da kar yağışı bugün aralıklarla, yarın da (18 Şubat çarşamba) şiddetini artırarak sürecek. İstanbul Valiliği ‘nin okulların tatil olma ihtimalini son hava raporları doğrultusunda değerlendirmesi bekleniyor. İstanbul Valiliğinin resmi sitesinden henüz bir açıklama yapılmış değil. İstanbul Valisi Vasip Şahin ‘in twitter hesabında da bu konuda bir beyan yer almıyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU YARIN KAR DAHA KUVVETLİ

Son hava durumu raporlari İstanbul ‘da yarın kar yağışının çok daha kuvvetli olacağı yönünde geldi. 18 Şubat çarşamba günü yoğun kar yağışı görülecek. 19 Şubat Perşembe günü de İstanbul ‘da kar yağışı aralıklarla yoğunlaşacak. Aynı günün gece saatlerinde tekrar başlayacak kar yağışı, cuma günü sabah saatlerinde bölgeyi terk edecek. Kentte, ilçelere göre değişiklik göstermekle beraber, 10-25 santimetre arasında kar kalınlığı oluşması bekleniyor.

HAVA GECE EKSİ DERECELERE İNECEK

Bugün en yüksek 2 derece olması beklenen sıcaklık ise geceden itibaren sıfırın altında seyredecek. Aralıklarla kuvvetlenecek rüzgar nedeniyle kar yağışının da zaman zaman tipi olarak görüleceği tahmin ediliyor.

istanbulda-okullar-tatil-mi-.jpgBu arada, Avrupa ve Anadolu yakasındaki bazı ilçelerde zaman zaman tipi şeklinde görülen kar nedeniyle, Şehir Hatları seferleri, bir süre yapılamadı. Yetkililer buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması yönünde uyarılarda bulundu.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle