2014 Ek yerleştirme başvuruları ne zaman?

2014

2014 ek yerleştirme başvuruları ne zaman, Geride bıraktığımız hafta ÖSYM yerleştirme sonuçları açıklanmıştı. Toplam yerleştirme için kontenjan sayısı 793 bin iken yerleşebilen öğrenci sayısı 734 bin oldu. Yerleşemeyen öğrenciler şimdi şanslarını ek yerleştirmeler için deneyecekler. Geriye 60 binlik bir yerleştirme kontenjanı kaldığını vermiş olduğumuz bilgiler arasına ekleyelim; halen hiçbir şey için geç değil. Ancak akıllarda tek bir soru var. Ek yerleştirme tercihleri ne zaman yapılacak. 2013’te bu tarih 25 Eylül’dü, bu sene de aynı dönemde yapılması bekleniyor.

1-5 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan üniversite kayıtları sonrası ÖSYM ek yerleştirmeler için kontenjanları açıklayacak ve ek yerleştirme başvurularına başlayacak.

2013-2014 öğretim yılında ek yerleştirme başvuruları 25 Eylül tarihinde başlamıştı. Uzmanlara göre, ek yerleştirmeler 2014 yılı içinde 25 Eylül’e yakın bir tarihte alınmaya başlanacak.

ÖSYM üniversite tercih sonuçlarına göre üniversitelere yerleşme ve kontenjanlara ilişkin istatistikleri açıkladı.

ÜNİVERSİTE EK YERLEŞTİRME ÜCRETİ 10 TL.

Sınavsız geçiş dahil merkezi yerleştirmede açık öğretimin kontenjansız programları dışında bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacak. (Merkezi Yerleştirmede bir örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş adaylar ile kontenjan sınırlaması olan açık öğretim programlarına yerleştirilmiş olan adaylar, kontenjan sınırlaması olmayan açık öğretim ön lisans programlarına Ek Yerleştirme için başvuru yapabileceklerdir.) Ek yerleştirme tercih ücreti 10 TL olacak.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle