Yarıyıl tatili bir haftaya mı düştü

tatil

yarıyıl tatili bir haftaya mı düştü, 2015’e girdiğimizden beri ilk ve orta dereceli okullar sadece bugün okula gittiler. Bir haftadır şiddetli bir şekilde yağan kar İstanbul’da hayatı felç etmiş, okulları da tatil etmişti. Sadece İstanbul değil, uzun süredir ülkenin güneyi hariç tüm şehirlerde kar yağışı etkisini sürdürdü. Valiliklerin okulları dört gün de tatil etmesi sonucunda yeni bir iddia atıldı ortaya: yarıyıl tatilinin bir haftaya düşürüldüğü. Ancak MEB Basın Müşaviri Abdülkadir Özkan yaptığı açıklamalarda bu iddiaların asılsız olduğunu ve yarıyıl tatilinin her sene yapıldığı gibi yapılacağını belirtti.

Bu tür haberlere itibar edilmemesinin isteyen Özkan, “Bu haberler doğru değil. Bakanlığımız tarafından daha önce yayınlanan çalışma takvimine uygun olarak tüm eğitim kademelerinde okullar, 23 Ocak Cuma gününden itibaren yarı yıl tatiline girecek. 26 Ocak-6 Şubat’ta da yarı yıl tatili yapılacak. 2. dönem ise 9 Şubat’ta başlayacak, 12 Haziran’da da sona erecek. Yani takvimde bir değişiklik söz konusu değil. Sayın Bakanımızın da eğitimin aksamaması adına sömestr tatilinin yarıya indirilmesini uygun gördüğünü şeklindeki haberler de tamamen asılsız. Velilerimiz ve öğrencilerimiz bu tür haberlere itibar etmesinler, Bakanlığımızın doğrudan açıklamalarını dikkate alsınlar ve resmi internet sayfamızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etsinler” diye konuştu.

Özkan, yarı yıl tatilinin 30 güne çıkarılacağına ilişkin iddiaların da gerçeği yansıtmadığını, MEB’in böyle bir çalışmasının bulunmadığını kaydetti.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle