2014 KPSS Başvuruları

kpss

ÖSYM tarafından yönetilmekte olan KPSS, bu sene de başvurularını başlattı. 2014 KPSS tarihlerini daha önce sizlerle paylaşmış, bunla birlikte KPSS kılavuzunu da sizlere sunmuştuk. Bugün başlayan başvuru süreciyle birlikte KPSS’nin tüm detayları da ÖSYM tarafından açıklandı. Aşağıda vermiş olduğumuz detaylı listede KPSS ücretlerinin hangi bankalara yatırılacağını, KPSS ücretlerinin ne kadar olduğunu ve diğer tüm detayları görebilirsiniz. 5 ve 6 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan sınavın başvuru süresi 5 Mayıs’ta başlamıştı, 14 Mayıs’a kadar devam etmekte.

KPSS ÜCRETLERİ NE KADAR? HANGİ BANKAYA YATIYOR?

BAŞVURU SÜRESİ :5 – 14 Mayıs 2014

SINAV TARİHİ : 5 – 6 Temmuz 2014

SINAV SAATİ : Sabah oturumları 09. 30,
Öğleden sonra oturumları 14.00

KPSS SINAV ÜCRETİ : Sadece Cumartesi Sabah oturumuna girecek adaylar 40,00 TL;
(Her oturum için 40 TL Cumartesi Sabah + diğer üç oturumdan herhangi birine de ücret yatırılacaktır.) girecek adaylar 80,00 TL;

Cumartesi Sabah + diğer üç oturumdan herhangi ikisine de girecek adaylar 120,00 TL; tüm oturumlara girecek adaylar 160,00 TL.

KPSS 2014 LİSANS KILAVUZU TIKLA GÖR

ÖABT TARİHİ, SAATİ: 20 Temmuz 2014, 09.30,
SINAV ÜCRETİ : 40,00 TL

(ÖABT’ye katılmak isteyen adayların, KPSS Cumartesi Sabah (Genel Yetenek-Genel Kültür) ve KPSS Cumartesi Öğleden Sonra (Eğitim Bilimleri) oturumlarına da katılmaları zorunlu olduğundan, en az 120,00 TL sınav ücreti yatırmaları gerekmektedir.)

DHBT TARİHİ, SAATİ : 18 Ekim 2014, 09.30,
SINAV ÜCRETİ : 40,00 TL

(DHBT’ye katılmak isteyen adayların, KPSS Cumartesi Sabah (Genel Yetenek-Genel Kültür) oturumuna da katılmaları zorunlu olduğundan, en az 80,00 TL sınav ücreti yatırmaları gerekmektedir.

KPSS ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA YATIYOR?

KPSS başvuru ücreti T.C. Ziraat Bankası Güvenevler Şubesi Hesap No: 6028011-5010 ANKARA şubesine yatırılacak. Para yatırma işlemi herhangi bir Ziraat bankası şubesinden yapılabilir.

Adayların, sınav ücretini yatırmaları için ilgili banka şubesine gidip T.C. Kimlik Numarası ile Ad ve Soyad bilgilerini vermeleri yeterli olacaktır. Uyruğu T.C. olmayan adaylar Aday Bilgi Formu üzerinde yazılı olan Belge Numarasını T.C. Kimlik Numarası olarak kullanacaklardır.

Adaylar bankadan iki nüsha banka dekontunu alacaklar, birini Başvurma Belgesine ekleyecekler, diğerini saklayacaklardır. Başvurma Belgesine banka dekontunu eklemeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

BAŞVURULAR NASIL OLACAK?

Sınava girmek isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden ulaşabilirler.

Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Başvurular elektronik ortamda alınacaktır. Başvuru Merkezlerinin adresleri başvuru tarihlerinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinde yer alacaktır. Başvurudan önce adayların sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir.

Sınav ücreti nasıl yatırılıyor

Adaylar, sınav ücretini başvurudan önce ilgili banka şubelerine yatıracaklardır. Adayların, sınav ücretini yatırmaları için banka şubelerinden birine gidip sınavın adı, T.C. Kimlik /Y.U. Numarası, adı ve soyadı bilgilerini vermeleri yeterli olacaktır. Uyruğu T.C. olmayan adaylar Y.U. Numaralarını T.C. Kimlik Numarası olarak kullanacaklardır. Adaylar, sınav ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunu almayı unutmamalıdır. Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru yapacak adaylar için de sınav ücretinin yatırılması ile ilgili kural aynen geçerlidir.

 Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden İnternet aracılığıyla veya kredi kartı/banka kartı ile sınav ücretini yatırabilirler

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle