Adana, Sarıçam’a ücretsiz eğitim

egitim

adana sarıçama ücretsiz eğitim, Uzun süredir çalışmaları süren Sarıçam Gençlik Merkezi sonunda geride bıraktığımız gün düzenlenen törenle birlikte açıldı. Buradaki ilk sezonda 800 öğrenci kaynaklardan yararlanabilecekken 25 öğretmen ve 5 personel ile sezonun açıldığını da belirtelim. Gençlik merkezi ve ilçenin kendisi hakkında açıklamalarda bulunan Hüseyin Sözlü, Sarıçam’ın gelişiminin çok hızlı bir şekilde devam edeceğinin altını çizerken Gençlik Merkezinin bu bağlamda bir start çizgisi olduğunu ifade etti.

İnsanı, eğitimin vasıflandırdığını, insanın değerini ve niteliğini artıran yegane kaynağın eğitim olduğunu belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün, milletimize gösterdiği yükselme hedefine ancak eğitimdeki başarıyla ulaşabiliriz. Sarıçam Gençlik Merkezi’nde 6. sınıftan 12. sınıfa kadar 800 öğrencinin TEOG, YGS, İngilizce ve bilgisayar dersleri ücretsiz verilecek. Bunun sonucunda önemli başarılar elde edileceğine inanıyorum. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak Şakirpaşa’da 1400, SODES kapsamında da 300 olmak üzere, toplamda 2 bin 500 öğrenciye eğitim veriliyor.” dedi.

Merkezde eğitim alacak öğrencilerin Sarıçam ve Adana’daki sınav başarı oranını yükselteceğini kaydeden Başkan Sözlü, “Bu işi düzenleyen Gençlik ve Spor Daire Başkanı Mehmet Ali Arslan, daha önce Ceyhan’dan Adana 1’incisi çıkardı. Aynı başarıyı Sarıçam’da da göstermesi kesinlikle hayal değil. Çok çalışma ve emekle bu sonuca ulaşılabilir.” diye konuştu.

Sarıçam’ın bu zamana kadar gördüğü köy muamelesini Belediye Başkanı Bilal Uludağ’la birlikte çalışarak ortadan kaldıracaklarını ifade eden Başkan Sözlü, şöyle devam etti: “Adana’da ilk modern toplu konut Sarıçam’da inşa edilecek. Bilal Uludağ Sarıçam’ın bütün sorunlarına hakim. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili kurum ve kuruluşlarıyla beraber Sarıçam’ın, bütün ihtiyaçlarının ilçe sınırları içinde karşılandığı bir yer haline gelmesi için çalışacağız.”

Belediye Başkanı Bilal Uludağ da Gençlik Merkezi’ni ilçeye kazandıran Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle