Adana’da öğretmenlere madde bağımlılığı semineri

ogretmen

adanada öğretmenlere madde bağımlılığı semineri, Son senelerde ülkemizdeki uyuşturucu kullanımı hızlı bir şekilde artıyor. Bir başka dikkat çeken istatistik de bu maddeleri kullananların yaşlarının aşağıya doğru çekilmesi. Özellikle Adana’da son senelerde madde bağımlılığı yüzünden hayatını kaybeden birçok öğrenci yaşta genç bulunuyor. Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de bu duruma bir el attı ve öğretmenlerin öğrencileri madde bağımlılığı konusunda bilinçlendirmesi amacıyla bir seminer düzenledi.

Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği seminere ilçe merkezindeki ve merkeze bağlı okullarda görev yapan rehber öğretmenler katıldı. Toplum Sağlık Merkezi’nin yetkili kişileri tarafından verilen hizmet içi eğitim seminerine öğretmenler ilgi gösterdi. Seminere yaklaşık 50 rehber öğretmen katıldı.

Ceyhan Yarsuvat Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleşen seminer 3 gün sürdü. Konularında uzman kişiler tarafından tüm madde bağımlılıkları tek tek ele alındı. Bunların insanlar üzerindeki etkileri anlatıldı. Özellikle son günlerde Türkiye gündemini meşgul eden bonzai madde bağımlılığı üzerinde duruldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz, bu seminerin amacının madde bağımlılığı kullanımının ne derece ileri boyutlara ulaştığını göstermek ve bu konuda farkındalık oluşturmak olduğunu ifade etti.

Seminere katılan öğretmenler etkinlikten oldukça memnun kaldıklarını ifade etti. Büyükmangıt Ortaokulu rehber öğretmeni Nurdan Göbel, Meral Güleç ve Doruk Çok Programlı Anadolu Lisesi rehber öğretmeni Mehmet Çetin, programın okullarda uyuşturucu madde ya da alkol kullanımına karşı neler yapılabileceği konusunda birçok bilgi öğrendiklerini söyledi.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle