Artık dil öğrenmeye gerek yok!

Her alanda olduğu gibi cep telefonu teknolojisi de baş döndürücü bir hızla gelişiyor. Artık anında çeviri yapan telefonlar üzerinde çalışılıyor… Üstelik bu telefonu dişinize bile takabilirsiniz…

Mobil Pazarlama Uzmanı ve Yazarı Tomi Ahonen, 3-5 yıla kadar anında çeviri yapan cep telefonlarının piyasaya çıkacağını, bu konuda çalışmalar yapıldığını kaydetti.

Mobil Pazarlama Birliği’nin (MMA) Türkiye organizasyonunca düzenlenen, ”MMA İstanbul Mobil Pazarlama Sohbetleri 2011”de konuşan Ahonen, Türkiye’nin mobil pazarlama konusunda çok ileride olduğunu söyledi.

”GELECEKTE MOBİL TELEFONLAR DİŞİMİZDE OLABİLİR”

Türkiye mobil pazarındaki gelişmelere ilişkin soruları da yanıtlayan Ahonen, mobil pazarlamanın başarılı olmak için çok zor bir endüstri olduğunu, bunu anlayabilenlerin çok başarılı sonuçlar çıkardığını belirterek, ”Türkiye Avrupa’ya göre bu konuda çok ileri. Tüm Ortadoğu’nun da çok ilerisinde. Türk endüstrisi bu anlamda çok büyük başarı elde edebilir, çünkü temelleri çok iyi biliyorlar” dedi.

Ahonen, ”Mobil pazarlama konusunda Türkiye’den ileride olan ülke Japonya… Türkiye; Finlandiya, Singapur, Güney Kore’nin içinde olduğu ikinci grupta yer alıyor” dedi.

ANINDA ÇEVİRİ YAPAN CEP TELEFONU

Tomi Ahonen, gelecekteki mobil teknolojilere ilişkin olarak da şunları kaydetti:

”Gelecekte 3-5 sene sonra artık anında çeviri yapan mobil telefonlarımız olacak. Yaptığımız konuşma telefon tarafından çevrilecek. Bu laboratuvarda araştırılıyor. Gelecekte dil öğrenmeye gerek yok. Gelecekte mobil telefonlar yüzüğünüzde, dişinizde olabilir, belki vücudunuza bile yerleştirilebilir, derinin altında olabilir. 3D çekimler yapan cep telefonları var. Gelecekte 3D’yi gözlerinizdeki kontak lensler sayesinde göreceksiniz, artık ekran büyüklüğü hiçbir şey ifade etmiyor. Bu da 7 veya 10 sene alabilir.”

Read more: http://www.egitimdenhaberler.com/artik-dil-ogrenmeye-gerek-yok.html#ixzz1cjH542l9

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle