Atama bekleyen öğretmenlere müjde

atama

atama bekleyen öğretmenlere müjde, Yaklaşık bir hafta sonra yeni bir öğretmen ataması daha Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak. 28 Ağustos’ta toplam 40 bin yeni öğretmenin ataması yapılacakken öğretmen adayları bu atamalarda da yine birtakım sorunların çıkmasından korkuyorlar. Bu konu hakkında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan rahatlatıcı açıklamalar neyse ki geldi. Yapılan açıklamalara göre atamalarda bir sorun çıkmaması için meclis tarafından o tarihe kadar yeni bir yasal düzenleme yapılacağına değinilirken muhalefet partilerin de bu yasaya destek vereceklerini ifade etti Nabi Avcı.

CHP’DEN DESTEK

Öte yandan Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, 40 bin öğretmen atamasıyla ilgili yasal düzenleme konusunda CHP ve MHP grup başkanvekilleriyle daha önce anlaşmaya vardıklarını söyledi. Meclis’in 28 Ağustos’ta özel gündemle toplandığında bu konuyu çözeceklerini bildirdi.

Ünal, 40 bin öğretmen atanmasına yönelik yasal düzenlemenin ne zaman yapılacağı ile ilgili soruya “Meclis’i kapatıyoruz ama Ağustos içinde öğretmen atamalarıyla ilgili konunun düzenlenmesi gerekiyor” diyerek, diğer partilerle görüştüklerini söyledi.

Mahir Ünal, Meclis’in kapandığı gün CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu ile görüştüklerini bildirerek, Meclis’in 28 Ağustos’ta özel gündemle toplandığında, bu konuyu çözmek için mutabakat oluşturduklarını söyledi.

Ünal, “CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, destek veririz diye açıklama yapmış. Orada arkadaşlar hemen bir pozisyon alıyorlar. Biz zaten bunu yapıyoruz. Hem torba kanun tasarısında hem de bununla ilgili bir teklif var. Dolayısıyla biz bunu 28’inde zaten çözeceğiz” diye konuştu.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle