Başörtüsü ortaokullarda artık serbest

Baþörtülü öðrenci, serbest kýyafetli törene alýnmadý

başörtüsü artık okullarda serbest, Son senelerde okul yönetmeliklerinde önemli değişikliklerin altına imza atılıyor. Bu sefer de orta dereceli okullarda kız öğrencilerin başörtüsü ile okullara girmelerine resmi olarak izin tanındı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yaptığı açıklamalarda yönetmelikteki bazı maddelerdeki değişikliklere gittiklerini ve artık “baş açık” ibaresinin tamamen yürürlükten kaldırıldığını ifade ederken kapalı öğrencilerin okula öyle de girebileceklerini ifade etti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, ilgili bakanlıklar tarafından hazırlanan uyuşturucu ile mücadele eylem planının Bakanlar Kurulu’nda onaylandığını ve takvime bağlandığını söyledi. Kısa vadeli çalışmaların 2014 sonuna kadar, orta vadeli çalışmaların ise 2015-2018 yıllarında gerçekleşeceğini belirten Arınç, 2019-2023 arasında da uzun vadeli çalışmaların hedeflendiğini ifade etti.

Arınç ayrıca “Biz elbette, sınırımıza dayanan bu kadar insanları da gördükten sonra, ismi ne olursa olsun, terör örgütleriyle mücadele konusunda Türkiye üzerine düşeni elbette yapacaktır. Ama akılcı bir biçimde yapacaktır. İşin başını ve sonunu düşünerek yapacaktır” diye konuştu.

“Maalesef Demokratik Bölgeler Partili veya HDP’li bazı milletvekilleri veya belediye başkanları, sıfır noktasında şov yapmak istiyorlar. Bunlara belediyeler de katılıyor. Onlar, hiçbir kayıt tutulmadan, herkesin üzerindeki silahıyla girip çıkmasını, hiçbir kontrole tabi olmamasını istiyorlar. Bunu Türkiye’de kabul edebilecek hiç kimse olamaz.”

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle