Çiçek Bahçesi kitabı toplatılıyor

cicek_bahcesi

Esenler Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan kampanyada, bu sene 4. sınıf öğrencilerine “Çiçek Bahçesi” adında bir kitap dağıtılmıştı. Aradan bir süre zaman geçti ve kitap hakkında velilerden gelen şikayetler üzerinde Milli Eğitim Bakanlığı kitap hakkında bir araştırma yaptı. Sonuç olarak kitapta uygunsuz ifadelerin bulunduğu tespit edildi ve gelen bilgilere göre kitabın toplatılmasına yönelik çalışmalara da başlandı. Bu projenin başlatılmasında Esenler Belediyesinin yanı sıra Yıldız Teknik Üniversitesi ve ESENİMDER’in de ortaklığı bulunuyor.

Bakan Avcı’nın, projesi kapsamında 4. sınıf öğrencilerine dağıtılan “Çiçek Bahçesi” isimli kitapta uygunsuz ifadelerin yer aldığına ilişkin internette bazı haberlerin yer alması üzerine, kitabın toplatılması, uygunluk veren komisyon hakkında da inceleme başlatılması talimatını verdiği öğrenildi.

SIK SIK EŞ DEĞİŞTİRSİNLER:

Dişi olanların güzellerini seçin. Bunları ‘sanatçı’ adıyla meşhur edip, paraya boğacağız. Bir çoğunu içki ve uyuşturucuya alıştıracak, bu durumu da normal bir şey gibi göstereceğiz. Sık sık eş değiştirmelerini alkışlayacağız. Onlara benzemeye çalışan gençleri de ‘boş kafalar’ haline sokacağız”

‘’EŞİTSİNİZ” DEYİP YOLDAN ÇIKARALIM:

Dişi olanlardan daha çok korkuyoruz. Verdiğimiz özgürlükle, zaten bizim esirimiz olacaklar. Yani istediğimiz herşeyi yapacaklar.


İşte o kitaptan bir bölüm;

1

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle