Dokuz Eylül Öğrencilerine Çift Diploma Şansı

Dokuz Eylül Öğrencilerine Çift Diploma Şansı, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi, ABD’deki New York Eyalet Üniversitesi (SUNY) bünyesindeki Albany Üniversitesi ile ortak lisans programı uygulayacak. Bu amaçla ortak lisans programları açılmasına yönelik protokol imzalandı.

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, üniversite olarak uluslararası programlara büyük önem verdiklerini ve bu kapsamda öğrenci değişimine yönelik ERASMUS ve Mevlana programlarını uyguladıklarını söyledi. Rektör Füzün şöyle konuştu:

“Üniversite bünyesindeki lisans programlarında öğrencilere çift diploma şansı verildi. Daha önce ABD’deki Wisconsin Üniversitesi ve Maine Marriitine Akademi, Fransa’daki Sovoie Üniversitesi ile işbirlikleri bulunuyordu. Bu protokolle fakültenin işletme, iktisat ve ulusalarası ilişkiler bölümlerinde Yükseköğretim Kurulu onayının ardından üniversite sınavına giren öğrenciler, bu çift diploma programını seçebilecekler.”

SUNY Albany Rektörü Dr. Robert James Jones da görüşmelerin kısa sürede sonuçlanarak ortak öğretim programı oluşturulmasından memnuniyet duyduğunu anlatarak, “Çok verimli bir şekilde başlayan bu işbirliğinin aynı verimlilikte süreceğine inanıyorum” dedi.

İşbirliği ile iki üniversitenin işletme fakültelerinde oluşturulan ortak lisans programını seçen öğrenciler, mezun olduklarında DEÜ ve SUNY Albany diplomasına sahip olacak.

İlgili programlara devam edenler 4 yıllık lisans eğitiminin ilk 2 yılını DEÜ’de, son 2 yılını da SUNY Albany’de tamamlayacak. Üniversite sınavı sonucunda doğrudan bu programları kazananlar ile işletme fakültesinde öğrenim görmelerine karşın gerekli yeterlikleri taşıyan öğrenciler bu fırsattan faydalanabilecek.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle