E-okul Yenilendi!

eokul

eokul yenilendi, Birkaç sene önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından velilerin ve öğrencilerin daha sağlıklı bilgi edinmesi adına hayata geçirilen E-okul projesi, geride bıraktığımız gün önemli bir noktadan geçti. Sitenin arayüz tasarımında değişiklikler yapılırken hatalar giderildi ve bunla birlikte yeni özellikler de eklendi. Artık bir öğrencinin puanının sınıf ortalamasıyla karşılaştırması da e-okul üzerinden görüntülenebilecek. Bunun yanı sıra tarayıcı sorunlarına da son verilmiş.

Bakanlığın e-okul sisteminde öğrencilerin derslerdeki yazılı notlarını öğrenebildikleri sisteme yeni bir bilgi daha eklendi. Buna göre, ders notu, devamsızlık ve nakil durumları gibi işlemleri takip edebilirken, yeni eklenen bir özellikle bir dersten alınan notun, sınıf ortalaması ile mukayesesi de mümkün hale geldi.

E-OKUL TÜM TARAYICILARLA ÇALIŞACAK

Diğer yandan daha önce internet explorer dışındaki tarayıcılarda görüntü bozukluğu ve işlem hataları veren e-okul sitesi, bu hatalardan arındırıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla yaklaşık 3 ay önce başlatılan çalışmalar neticesinde e-okul sistemi bütün tarayıcılarda kullanılabilir hale geldi.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle