Eğitimcilerden kan bağışı

kan_bagisi

eğitimcilerden kan bağışı, Bu vakte kadar yapmış olduğu aktivitelerle isminden sürekli olarak olumlu yönde söz ettiren Aktif Eğitimciler Sendikası’ndan yeni bir yararlı etkinlik daha geldi. Sendikanın Kayseri koluna bağlı olan eğitim görevlileri Türk Kızılayı’na kan bağışı düzenledi. Öğretmenler kan bağışı yaptıktan sonra tüm vatandaşı da kan bağışı yapmaya davet ettiler. Bu etkinliğin diğer illere de sıçraması bekleniyor.

Aktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şubesi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanyaya sendika üyeleri tarafından yoğun bir katılım oldu. Kampanya ile ilgili konuşan Aktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ayhan Kaya, “Kan bağışının sosyal sorumluluk ve sağlıklı bir yaşam için çok önemli. Kan bağışı yaparken o an için çok yakınımıza bağış yaptığımızı düşünmenin kan bağışının ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkartıyor” dedi.

Ayhan Kaya, her an, her zaman insanın kendisi yada yakını için kan ihtiyacı olabileceğini aktararak, “Hiç bir zaman kana ihtiyacımızın olacağı bir durumun ortaya çıkmamasını temenni ediyoruz. Ancak bir gün bizlerin veya bir yakınımızın başına böyle bir durumun gelebileceğini düşünerek ve sağlıklı bir yaşam için belli peryotlar da kan vermenin önemli olduğunu biliyoruz. Kampanyaya katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle