İTÜ’ye Budist tapınağı açılıyor

budist

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin içine cami açılması kararından sonra okulun rektörü Mehmet Karaca bir açıklama yapmış ve okulda sadece cami değil, diğer ibadet mekanlarına da sıcak baktıklarını ifade etmişti. Tüm dinlere ve inançlara saygılı olduklarını, yeterli talep geldiği takdirde yapılamayacak bir şey olmadığını dile getiren Karaca’nın bu sözlerinin ardından okul öğrencileri change.org üzerinden okul içerisinde bir Budist tapınağı yapılması yönünde kampanya başlattılar ve bu kampanya 6 gün içerisinde 16 binden fazla imza almayı başardı.

REKTÖR SİNAGOG DA AÇARIZ DEDİ AMA…
İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Mehmet Karaca, İTÜ24’ün sorularını yanıtladı. “Stratejik planın içinde kampüse cami yapılması gibi bir plan var mı?” sorusunu, “Var tabii. Her türlü plan var. Sadece cami de değil, isterlerse sinagog da açarız. Yeter ki talep gelsin” diye cevapladı.

Bu cevabı ardından İTÜ’lü öğrenciler ‘Budist tapınağı’ istediklerini belirtti. Öğrenciler, “Rektörümüz Mehmet Karaca İTÜ’ye yeterli sayıda istek geldi diye cami yapacak. Ve istek olursa her şeyi yapacağını beyan etti. Biz de Budist tapınağı istiyoruz” diyerek Change.org’da imza kampanyası başlattı. Kampanyaya 27 Mart Cuma günü saat 17.00’ye kadar 5 bin 858 kişi destek verdi. Rektör Karaca’nın talebe nasıl karşılık vereceği ise merak konusu.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle