Kaliteli okul nasıl olmalı?

nabi_avci

kalite okul nasıl olmalı, Geçtiğimiz günlerde Eğitimde Kalite Yönetim Sistemi 10. Paylaşım Toplantısı’na katılım gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ödül töreni sürecinde okul yöneticilerinin kulaklarını açmasını gerektiren açıklamalarda bulundu. Ödül töreninde ödül alan okulları kutlayan Nabi Avcı, ödül almayan okulların ise “kalitesiz” olarak nitelendirilmesinin mümkün olmadığını ifade etti. Bunun yanı sıra Nabi Avcı, “kaliteli okul nasıl olmalı?” sorusunun da cevabını verdi. Nabi Avcı’ya göre öğrencilere ve öğretmenlere iyi şartlar altında gerekli eğitimi verebilen tüm kurumlar kaliteli birer okul.

Bakan Avcı, “Kapılarını yıl boyunca açık tutan, öğrencilerimizi güven içinde eğiten, özellikle köylerimizde çocuklarımızın koşarak geldiği ve mutlu saatler geçirdiği bütün okullarımızı, burada ödül alacak okullarımızın hakkı saklı kalmak kaydıyla kaliteli ilan ediyor ve bütün okullarımızı, kurumlarımızı saygıya değer bulduğumuzu söylemek istiyorum.” diye konuştu.

Strateji Geliştirme Başkanı Veysel Erdel ise eğitimde kalitenin artırılmasının tüm üst politika belgelerinde yer aldığını ifade ederek, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal anlamda kaliteyi artırabilmesinin eğitim sisteminin çıktı kontrollü bir hale getirilmesine bağlı olduğunu belirtti.

Bakan Avcı, konuşmaların ardından Eğitimde Kalite Yönetim Sistemi çervesinde ödül alanlara plaketlerini verdi.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle