Nabi Avcı sütleri dağıttı

nabi_avcii

nabi avcı sütleri dağıttı, Sömestr tatilinin de sonuna gelindi. 23 Ocak tarihinde okullardan iki haftalığına kurtulup bir nebze dinlenmeyi başaran öğrenciler bu sabah itibariyle tekrar sıralardaki yerlerini aldılar. 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmenin okullara gittiği bu günde Nabi Avcı da öğrencilere süt dağıttı. Çankaya İlkokulu’nda öğrencilerle buluşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, önce öğrencilere sütleri dağıttı, ardından sütlerden kendisi de içti.

15 BİN ÖĞRETMEN GÖREVDE
Yeni dönemin heyecanını yaşayan öğrenciler, arkadaşlarını ve okullarını çok özlediklerini belirterek, güzel bir yarıyıl tatili geçirdiklerini söylediler. Bursa İstiklal İlkokulu öğrencileri de ders başı yaptı. Öte yandan MEB tarafından ataması yapılan 15 bin öğretmen de atandıkları okullarda görevlerine başladı.

6 MİLYON ÖĞRENCİ FAYDALANACAK

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlıkları tarafından ortaklaşa hazırlanan ve 2011 yılında uygulamaya konulan ‘Okul Sütü Programı’, kapsamında öğrencilere süt dağıtıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu yıl ilk kez sütün yanında kuru üzüm verileceğini de duyurmuştu. Pazartesi, çarşamba ve cuma günü gerçekleştirilecek okul sütü uygulamasından 6 milyon öğrenci yararlanacak.


BAKAN AVCI SÜT DAĞITTI

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okullarda ikinci yarıyılın başlaması dolayısıyla Ankara’da sınıftaydı. Bakan Avcı, Çankaya İlkokulu’nda okul sütü dağıtım programına katıldı. öğrencilere sütün yanı sıra boyama kitabı ve boya kalemi de hediye edildi.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle