Milli Eğitim’den öğretmenevi açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı, Van’daki depremin ardından öğretmenevinde kalan öğretmenlerden ücret alındığına ilişkin iddialara yönelik açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Van’daki depremin ardından öğretmenevinde kalan öğretmenlerden ücret alındığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını, öğretmenevinin hizmetlerinden yararlanmak üzere başvuruda bulunan tüm öğretmenler ile personelin bunlardan ücretsiz yararlandığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, çeşitli basın yayın organlarında, Van’daki 7,2 büyüklüğündeki deprem sonrası il merkezindeki ”İskele Öğretmenevi’nde kalan öğretmenlerden günlük 25 TL ücret alındığına” ilişkin iddialara yer verildiği anımsatıldı.

Açıklamada, ”Van’da 23 Ekim’de meydana gelen depremden bugüne kadar İskele Öğretmenevi’nin hizmetlerinden yararlanmak üzere başvuruda bulunan tüm öğretmenlerimiz ile personelimiz öğretmenevinin tüm hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanmıştır. Gerek konaklama ve gerekse yemek ücreti kesinlikle talep edilmemiştir. Ayrıca Öğretmenevinde konaklamayan personelimiz de, öğretmenevinin banyo, çamaşırhane ve yemek gibi diğer imkanlarından ücretsiz olarak yararlanmışlardır. Tüm bu çalışmalara rağmen, Bakanlığımızın adının bu tür gerçek dışı haberlerde kullanılmasını gayriahlaki buluyor, kamuoyunu yanıltıcı gayretlerin bir ürünü olarak kabul ediyor ve kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle