Müdürden skandal karar

mudur

müdürden skandal karar, Ülkemizin en küçük illerinden biri olan Osmaniye’de geçtiğimiz günlerde hayretler içinde bırakan bir gelişme yaşandı. Hasanbeyli ilçesine yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Dinler, beğenmediği bakanlık binasını, beğendiği bir anaokulu binasıyla değiştirdi. Vali Celalettin Cerrah Anasınıfı oysa bölgenin en gelişmiş ve tam kapsamlı oyun parkına sahip olan ilk ve tek anasınıfıydı. Ancak Hacı Dinler, parkı yine binanın yanında bırakıp orayı İlçi Milli Eğitim Müdürlüğü binası yaptı; veliler ise bu duruma bir hayli tepkili.

BEĞENMEDİĞİ BİNAYI ÇOCUKLARA VERDİ

Hasanbeyli ilçesinde daha önce yalnızca bir ilkokulda anasınıfı bulunuyordu. Veliler söz konusu anasınıfının bahçesinin ve donanımının çocuklar için yeterli olmadığını belirtiyorlardı. Bunun üzerine Hayırsever Nuri Çomu tarafından yeni anaokulu binası yapıldı.

“Vali Celalettin Cerrah Anasınıfı” adını taşıyan okulun açılışı geçen Şubat ayında yapıldı. Ancak ilçe milli eğitim müdürünün Temmuz ayında değişmesiyle okulun kaderi de değişti. Yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Dinler’in ilk icraatı anaokulu binasına el koymak oldu.

Dinler beğenmediği eski binayı ise anasınıfına verdi. Daha önce ilkokul müdürlüğü yapan Hacı Dinler, Mayıs ayında çıkarılan; aynı yerde dört yılını tamamlayan bütün il ve ilçe milli eğitim müdürü ile okul müdürlerinin görevden alınmasına yol açan MEB kanunundan sonra Hasanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü olmuştu.

YENİ MEB KANUNUYLA ATANDI

Mayıs ayındaki MEB kanunu Milli Eğitim’in tüm yetişmiş kadrosunun tasfiye edilerek yerine AKP’ye yakın isimlerin getirilmesinin önünü açacağı gerekçesiyle eleştirilmişti. Öte yandan Dinler’in Twitter hesabında kullandığı fotoğraf da oldukça dikkat çekici.

Dinler Twitter profilinde AKP Hasanbeyli İlçe Başkanlığı’nın gönderdiği çiçekle çekilmiş fotoğrafını kullanıyor. Twitter’da sık sık AKP propagandası yapan tweetleri paylaşıyor.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle