Nabi Avcı: Nakiller devam ediyor

nabi_Avci

nabi avcı nakiller devam ediyor, Bu sene sisteme sokulan TEOG sistemiyle ilgili tartışmalar ve yerleştirmelere ait eleştiriler devam ederken Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan önemli açıklamalar geldi. Şu anda lise nakil işlemlerinin halen devam etmekte olduğunu ve Eylül ayı sonuna kadar da devam edeceğini dile getiren Nabi Avcı, kimseyi zorla istemedikleri okulda tutmadıklarını ve herkesin ay sonuna kadar istediği okula geçiş yapacağını ifade etti.

LİSE NAKİL SÜREÇLERİ DEVAM EDİYOR

“En son geçen hafta açıkladığımız kontenjan 39 bin 37 idi. Dolayısıyla bir rahatlama var. Eylül ayı sonuna kadar devam edecek. Basında yer alan istemeden şu okula bu okula yerleştirenleri araştırdık. Basında yer alanların hepsi özel okula gidecekleri için, kayıtlarını yaptırdılar. Kimseyi istemediği bir okulda zorla tutmuyoruz. Buna hakkımız yok. Nakil süreçleri devam ediyor.”

DEVAMSIZ SAYILMAYACAK

“Önemli olan, 9’ncu sınıfta olup da başka bir okula nakil talebinde bulunanların bu hafta devamsızlığı sayılmayacak. Ama yine de o okulda mı bu okulda mı karar verememiş olabilir, üç gün o taraftan bakayım diye düşünmüş olabilir.

Bölüm seçerken 9’ncu sınıftan sonra 10’ncu 11’nci sınıfta, öğrencinin aile işletmesi varsa, mesela mekatronik alanında çalışan bir aile işletme sahibiyse, orayı seçen öğrenciye bölüm seçerken öncelik veriyoruz. Bölüm seçimi esnasında, benim babam mobilyacı mobilya bölümüne gitmek istiyorum derse öncelik tanıyoruz. Veya anneden ve babadan o mesleğe aşinalık olduğunu varsayarak, öyle bir kolaylık sağladık.

Bu vesileyle önümüzdeki cuma günü 40 bin öğretmen atamasını gerçekleştirmiş olacağız.”

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle