Okul servislerine zam geldi! Yeni fiyatlar

okul_tasiti

okul servislerine zam geldi yeni fiyatlar, Özellikle İstanbul içerisinde okul servislerinin fiyatı öğrenci velilerinin en büyük sorunlarından ve şikayetlerinden bir tanesi. Her sene okul servislerine zam gelirken bu sene yeni bir zam daha geldi. Yapılan açıklamalara göre okul servisleri öğrencileri bu sene okuldan eve yüzde 8 zamlı fiyatla taşıyacak. Konu hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul Umum Servis Aracı İşletmeciler Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk, yapılan değişikliklerle birlikte servisçiler birliğinin de yüzde 8’lik zamda karar kıldığını ifade etti.

“YÜZDE 8 ZAMMI KABUL ETTİK”

Hamza Öztürk, “2014-2015 yılı için belediyeler zam teklifini istemişlerdi. Teklifi sunduk. Ama verilen oran teklif edilen oran değil. Ama zam teklifinin yanında Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği’nde yapılan birçok değişiklik bizim için zamdan çok daha önemliydi. Onun için bu yıl verilen yüzde 8 zammı bu yapılan güzellikler adına esnafımızı düşündüğümüz için kabul ettik. Yoksa zam oranının çok daha yüksek olması gerekiyordu. Hepimizi İstanbul’da yaşıyoruz” diyerek masraflarının arttığını açıkladı.

Öztürk, uygulanacak fiyat tarifesinin ise, 0-1 kilometre için 151 lira, 1-3 kilometre için 165 lira, 3-5 kilometre için 180 lira, 5-7 kilometre için 185 lira, en uzun mesafe olan 23-25 kilometre için 370 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

OKUL SERVİSLERİNE ARAÇ TAKİP SİSTEMİ

Öztürk, servis sürücülerinden işe başlarken sabıka kaydının alındığını ve velilerin endişe duymamalarını isterken, yeni UKOME kararları ile araçlara 4 farklı kamera takıldığını ayrıca yıl sonuna kadar da bütün araçlara araç takip sisteminin getirileceğini söyledi.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle