Okullara hızlı internet

okul

okullara hızlı internet, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ortak yürütülen bir çalışma sonucunda okullar konusunda önemli bir kararın altına imza atıldı. BTK artık MEB’e bağlı olan okullara daha hızlı interneti daha ucuz bir fiyata sunacak. 8 Megabit ve 16 Megabitlik sınırsız paketler artık MEB binaları ve okullarında kullanılabilecekken bunların fiyatları 45.18 ve 49.45 lira arasında değişecek. Bu internet paketleri zorunlu değil opsiyonel olarak okul yönetimine sunulacakken internetin eğitim hayatında daha etkin ve yararlı kullanılması amaçlanıyor.

BAKANDAN İNDİRİM AÇIKLAMASI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, MEB ve MEB’e bağlı okul, kurum ve kuruluşlara diğer kullanıcılara göre internet hizmetinin indirimli sunulduğunu hatırlattı.

Mevcut durumda 17 milyon öğrenci ve 1 milyona yakın öğretmenin okullardaki internet imkanlarından yararlandığını ifade eden Elvan, “Eğitim ve öğretim faaliyetlerinde internet artık gerekliliği tartışmasız bir unsur. Biz de Bakanlık olarak, öğrenci ve öğretmenlerimizin bu indirimli tarifeleri üzerinden daha yüksek hızlarda internet hizmeti alabilmelerini önemsiyoruz. BTK tarafından onaylanan 8 Mbit/sn ve 16 Mbit/sn hızında limitsiz tarife paketleri söz konusu ihtiyacın giderilmesine katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle