Müslüm Erdoğan, Gazientep’e okul yaptırıyor

Müslüm Erdoğan

Genelde projelerini Gaziantep şehrinde yapan ve bölgenin tanınan, saygın iş adamları arasında gösterilen Müslüm Erdoğan, şehrin Nizip ilçesinde yeni bir orta okul inşa ettirmek için kolları sıvadı. Vali Ali Yerkaya ile bir protokol imzalayan Erdoğan, okulun tüm masraflarını kendisi üstlenecek. Protokol törenine katılan isimler arasında Vali Ali Yerlikaya, Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz gibi isimler bulunurken törenin pek de uzun sürdüğünü söyleyemeyiz.

1141 metrekare arsanın 24 derslikli ortaokul yapılmasına ilişkin yapılan protokol imza töreninde konuşan Vali Yerlikaya, “Arsanın üzerine 24 derslikli orta okul yapacağız. Bu okulumuz Nizip’te eğitim öğretim hayatına hizmet verecek. İsmini de işadamımızın anne ve babası olan Ayşe-Müslüm Erdoğan Ortaokulu koyacağız” dedi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı, eğitime yaptığı yatırımdan dolayı Erdoğan’a teşekkür etti.

Ankara’da iş yaptığını memleketi Nizip’i asla unutmadığını ifade eden Müslüm Erdoğan ise, “Bu topraklara bizim gönül, minnet borcumuz var. Kısmen de olsa ödemek için bir okul projesini başlatmış olduk. Ama bununla sınırlı kalmayacağız ve 2015 senesi içinde ikinci bir okul daha yaptıracağız” diye konuştu.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle