Özür grubu atamaları ne zaman

ogretmen

özür grubu atamaları ne zaman, Bu haftanın sonunda, cuma günü ilk ve orta dereceli okulların ilk eğitim – öğretim dönemi sona erecek ve öğrenciler 2 haftalık bir tatil içine girecek. Yeni dönem 9 Şubat Pazartesi günü başlayacak iken bu aralıkta öğrencilerden çok öğretmen adaylarını bekleyen gelişmeler yaşanacak. Milli Eğitim Bakanlığı özür grubu atamalarının sömestr tatili içinde yapılacağını açıkladı. Ayrıca TEOG sınavlarının ikinci dönem hangi tarihlerde yapılacağı da açıklanan bilgiler arasında bulunuyor.

İkinci dönem 8. sınıf öğrencileri, Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden 29-30 Nisan’da ortak sınavlara girecek. Mazeret sınavı da 16-17 Mayıs’ta yapılacak. Sınav sonuçlarının ise haziranda açıklanması planlanıyor.

ÖĞRETMEN ATAMALARI YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı ara tatilde öğretmenlerin il içi ve iller arası özür grubu yer değiştirme atamalarını yapacak. Bu atamaların ardından, 15 bin öğretmen kadrosuna da ilk atamalar gerçekleştirilecek.

ÜNİVERSİTE MARATONU BAŞLAYACAK

Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 15 Mart Pazar günü, ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 13-14 Haziran ve 20-21 Haziran’da 5 oturumda gerçekleştirilecek.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle