TEOG öncesi son uyarılar

teog

teog öncesi son uyarılar, Yeni gelen TEOG sistemiyle birlikte öğrenciler istedikleri liseye girebilmek için dönemsel olarak ortak sınavlara girmek zorundalar. Bu sınavların ilki de 26 Kasım Çarşamba günü, ilk dönem için ikinci partisi de 27 Kasım Perşembe günü yapılacak. Eğer siz de bu haberimizi okuyan bir TEOG adayı iseniz çok doğru bir yere geldiğinizin garantisini verelim. Zira sınava bugün yapılıyor ve kafanızı toparlamanız, sakin olmanız ve ders çalışmanız gerekiyor. Biz de bu yazımızda sizlere TEOG öncesi neler yapılabileceği hakkında bilgiler sunduk.

1 . Derse Hazırlıklı Gidin: Hangi ders, hangi konu olursa olsun hazırlıklı gitmeniz çok önemli. Derste ne işleneceği konusunda bir ön fikriniz olmalı ve konuya önceden çalışırsanız, bunu yapmayan arkadaşlarınıza fark atarsınız.

2 . Öğrendiklerinizi Tekrar Edin: Eve gidince elbette dinlenin, eğlenin; ama sorumluluklarınızı da unutmayın. Sizin o günkü en büyük sorumluluğunuz, öğrendiklerinizi tekrar ederek kalıcı hale gelmesini sağlamaktır. Bunu yapabilmek için öğrendiklerinizi kendi cümlelerinizle yazabilir veya sesli bir şekilde okuyabilirsiniz.

3 . Bol Soru Çözün: Hem TEOG sınavlarına adapte olmak açısından hem de öğrendiklerinizi pekiştirmek açısından bu çok önemli. Bulabildiğiniz kadar soru çözmeye çalışın ve yanlışları mutlaka kontrol edin. Sorunun konusu ile ilgili eksikleriniz varsa mutlaka tamamlayın.

4 . Genel Tekrarlar Yapın: Kesinlikle üşenmeyin ve bunu zaman kaybı olarak düşünmeyin. Yaptığınız bu genel tekrarların faydasını merkezi sınavlarda hatta ilerdeki öğrenim hayatınızda bile fazlası ile göreceksiniz.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle