TEOG Sonuçları Açıklandı!

teog

teog sonuçları açıklandı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca 4+4+4 sistemin ardından liselere geçiş için SBS yerine yürürlüğe sokulan TEOG, bu sene ilk kez öğrencilere sunuldu. Bir milyondan fazla öğrencinin katılım göstermiş olduğu TEOG sisteminin sonuçları da bugün açıklandı. Aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayıp, sisteme kişisel bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra siz de TEOG sonuçlarınızı görebilirsiniz. Önümüzdeki senelerde de devam edecek olan TEOG hakkında detaylı bilgileri ise sitemizdeki rehberlerde bulabilirsiniz. TEOG yerleştirme sonuçları 15 Eylül’de kesinlik kazanacak.

Liselere yerleştirme puanları ise 7 Temmuz’da duyurulacak. Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında girdikleri merkezi yazılıların karne notlarını açıkladı. Liselere yerleştirme puanları ise 7 Temmuz’da duyurullacak.

Yaklaşık 1 milyon 200 bin 8’inci sınıf öğrencinin TEOG kapsamında girdikleri yazılıların karne notları e-okul üzerinden açıklandı. Öğrenciler, 100 üzerinden hesaplanan puanlara 16-20 Haziran arasında itiraz edebilecekler.
Öğrencilerin liselere yerleştirme puanları ise 7 Temmuz’da duyurulacak. Ardından 31 Temmuz-8 Ağustos arasında lise tercihleri alınacak.

Yerleştirme sonuçları ve kesin kayıtlar 22 Ağustos’ta başlayıp, 15 Eylül’e kadar devam edecek.

2014 TEOG SONUÇLARI

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle