TEOG ve Üniversite Soruları Açıklanacak

sondakika

teog ve üniversite soruları açıklanacak, Daha önce mahkeme kararı ile 4 sorusu iptal edilmiş olan TEOG hakkında yeni bir gelişme daha yaşandı. Hem öğrencilerim hem de muhalefetin sınav sorularıyla birlikte cevapların açıklanmamasının anlamsız ve haksız olduğu yönündeki eleştirilerinin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya bu TEOG, YGS ve LYS’nin sorularıyla birlikte cevaplarının açıklanması talimatını verdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz’ın daha önce de dile getirdiği TEOG ve üniversite sınav sorularının gizli tutulmasından vazgeçilmesi talebiyle ilgili gelişme olup olmadığına ilişkin sorusu üzerine açıklama yaptı.

Yılmaz’ın sınav sorularının Bilgi Edinme Kanunu kapsamı dışında olmasına ilişkin eleştirilerini dile getirdiği konuyu Bakanlar Kurulu’na götürdüğünü ifade eden Bozdağ, “Müzakereye açıldı, değerlendirme yapıldı. Başbakanımız, Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’ya konuyla ilgili çalışma talimatı verdi” dedi.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle