Türkiye’nin en başarılı üniversitesi: Erzurum Özel Aziziye Eğitim Kurumları

Erzurum Özel Aziziye Eğitim Kurumları

ÖSYM, bu akşam saatlerinde Türkiye’nin en başarılı 10 bin lisesini açıkladı. Kitlesel başarının analiz edilerek ele alındığı sıralamada birinci sıraya yerleşmeyi başaran isim tarihi bir başarıyla Erzurum Özel Aziziye Eğitim Kurumları oldu. ÖSYM’nin yayımladığı ve 550 sayfadan oluşan kitapçıkta Türkiye’deki üniversitelere girişlerin konu konu puan türlerine yer verilirken Aziziye Koleji’nin yönetim ekibi bile ülke genelinde böyle bir tarihi başarıyı beklemiyor olduklarını açıkladılar.

Özel Aziziye Eğitim Kurumları Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Basri Tokcan ile Okul Genel Müdür Yardımcısı Murat Kale, ortak basın toplantısı düzenleyerek elde ettikleri başarıyı basınla paylaştılar. Kale, 10 bin liseyi geride bırakmanın haklı gurur ve onurunu yaşadıklarını söyledi. Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Tokcan ise matematik- fen alanında Türkiye birincisi olmanın sevincini yaşadıklarını anlattı.

ÖSYM’ye göre Türkiye’nin en başarı eğitim kurumu olduklarının bizzat ÖSYM tarafından tescillendiğine dikkat çeken Tokcan, “2014 YLS sonuçlarına göre okul ortalaması ile 10 bin lise arasında MF 1, 2, 3, 4 puan türlerinde 447, 171 puan ortalaması ile Türkiye 1.si, LYS fizik branşında 23, 35 net ortalaması ile Türkiye 1.’si yine YGS temel matematik branşında 37, 81 net ortalaması ile Türkiye 2.si, YLS geometri branşında 26,47 net ortalaması ile Türkiye 2.’si olduk. Okulumuz öğrencileri ortaokuldan beri ciddi bir çalışmanın sonucunda 2014 YLS’de büyük bir başarıya imza attılar. Bu süreçte alanında uzman ve tecrübeli öğretmen kadromuz gecesiyle gündüzüyle bu öğrencilerimizin yanında yer aldılar. Öğrencilerimizin bu aşamalara gelmesinde kurumumuzun yönetim kurulu doğunun tüm zorlukları ve ağır şartlarına rağmen aydınlık bir neslin yetişmesi noktasında tüm şartları hazırlayarak bizlere bahanelerin arkasına sığınmamamız gerektiğini gösterdiler. Fiziki imkanlarıyla göz dolduran kurumumuz eğitim proğramı ve çalışmalarıylabaşarı çıtasını her yıl daha yukarı taşıdı ve bugünlere geldik.” dedi.

Hasan Basri Tokcan da okul olarak dünya çapında ve proje yarışmalarında birincilikler elde ettiklerini hatırlatarak şöyle konuştu: “Okulumuz dünya çapında olimpiyatlar ve proje yarışmalarındaki başarıları, dil çalışmaları, sportif başarılarına 2013 yılında LYS Türkiye birinciliğini de eklemişlerdi. Ama bu seneki başarı daha çaplı ve daha yüksek bir başarı oldu. Zira öğrencilerimiz kitlesel olarak Türkiye birincisi oldular. 10 bin lisenin bulunduğu ülkemizde tüm liseleri geride bırakan okulumuz matematik-fen alanında Türkiye birincisi oldu. Eğitim şartları ve olanaklarıyla batıdaki okullarla yarışabilecek bir altyapı ve gayret yüksek fedekarlıkla donanımlı, alanında uzman eğitim kadrosu ve bizimle yan yana yürek yüreğe koşturan velilerimiz var. Bizlere bu başarıları lütfeden Allah’a sonsuz şükürler olsun.”

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle