ÖSYM’den yalanlama

osym

ösymden yalanlama, Geçtiğimiz günlerde ÖSYM’nin artık sınavların öncesinde şeker yerine kurum üzüm dağıtacağına dair bir iddia atılmıştı ortaya. Bu açıklamayı yapan isim ise AK Parti Manisa Milletvekili ve Sağlık Komisyonu Üyesi Muzaffer Yurttaş idi. Ancak ÖSYM’den aradan bir gün geçtikten sonra hemen bir yalanlama geldi. Kuru üzüm dağıtılmasının saklama ve sağlık koşulları nedeniyle öğrenciler üzerinde sıkıntı oluşturabilme ihtimalinden dolayı gündeme alınmadığı belirtildi.

AK PARTİLİ VEKİL NE DEMİŞTİ?

AK Parti Manisa Milletvekili ve Sağlık Komisyonu Üyesi Muzaffer Yurttaş dün yaptığı açıklamada ÖSYM sınavlarında öğrencilere şeker yerine üzüm dağıtılacağını söylemişti.

ÖSYM sınavlarında öğrencilere kalem, silgi ve şeker dağıtımınında artık şeker yerine üzüm verileceğini de söyleyen Yurttaş, “Şeker yerine doğal ve beyin için hazır enerji olan kuru üzüm verilmesi daha uygundur. Bu yüzden şeker yerine kuru üzüm verilecek. Bu projeyi de en yakın zamanda hayata geçireceğiz. Okullarımızda artık kantinlerde asitli içecekler satılmıyor. Bu iyi bir gelişmedir. Ancak, çocuklarımızın beslenmesi ve enerji ihtiyacının karşılanması için okul kantinlerinde süt, kuru üzüm satışı yapılmalıdır. Hazırladığımız ve başbakanımıza sunduğumuz projenin Manisa İl Kongresinde açıklanması ilimizde büyük bir sevinç oluşturmuştur. Üzüm yetiştiricilerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuşmuştu.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle