Ücretli Öğretmenlerin Atamaları Açıklandı

Ücretli öğretmen atamaları ile ilgili yapılan son açıklamalarla birlikte, sözleşmeli pozisyonla ilgili atama başvurusunda bulunanların sonuçlarına yer verildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde yer verilen açıklamaya göre, bakanlığa bağlı olan tüm resmi kurumlarda ders süresine göre ücret alan öğretmenler için atamalar duyuruldu. Sonuçlara Milli Eğitim Bakanlığı’nın web sitesinden ulaşmak mümkün oluyor.

Öğretmen Atamalarına Nereden Bakılır?

Öğretmen atamalarının ücretli öğretmen ataması ile ilgili duyurusunu yapan Milli Eğitim Bakanlığı, listeyi de sitesi üzerinden yayınladı. Web sitesine yapılacak olan girişler için, direkt olarak sonuçlara ulaşmak isteyenlerin http://atama.meb.gov.tr/ adresini aratmaları gereklidir. Ücretli öğretmen ataması yapılacağıyla ilgili duyuru yapıldığı andan itibaren binlerce kişi tarafından bu pozisyonda çalışmak için başvuruda bulunuldu.

Ek ders ücreti karşılığında verilecek olan hizmetle birlikte, öğretmenlik için özellikle sözleşmeli pozisyona olan ilgi de artış gördü. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde MEB ücretli öğretmen duyurularını takip ederek, yeni açıklama yapıldığında da ulaşabilirsiniz. Ücreti karşılığında derslerle ve atama bölgeleriyle ilgili bilgilere web sitesinde yer veriliyor.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle