YDS’de toplu kopya skandalı

osym

ydsde toplu kopya skandalı, Geride bıraktığımız günlerde birkaç gün önce gerçekleşmiş olan Yabancı Dil Sınavı’nda toplu kopya çekildiğine dair haberler hem internette hem de gazetelerde yer almıştı. Öğrencilerin tepkisini fazlasıyla çeken bu duruma sonunda ÖSYM tarafından bir açıklama geldi. Gelen bilgilere göre sınavlarda kopyaya rastlanmamış. ÖSYM’nin yaptığı yazılı açıklamanın tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

ÖSYM’den yapılan yazılı açıklamada, 7 Eylül 2014 Pazar günü ÖSYM tarafından yapılan 2014-YDS Sonbahar Dönemi sınavına toplam 182 bin 887 adayın başvurduğu ve sınavın 41 merkezde İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça dillerinde düzenlendiği ve sınavın herhangi bir sorun olmadan başarılı bir şekilde tamamlandığı belirtildi.

Dün bazı medya organlarında “YDS sınavında toplu kopya çekildiğine” dair gerçeği yansıtmayan haberlerin yayımlandığının aktarıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Haberde söz konusu olan sınav binasında, sınav sırasında herhangi bir kopya girişimi veya benzeri bir olumsuzluk söz konusu olmadığı gibi sınavın yürütülmesi ve sınav evrakının ÖSYM’den sınav merkezlerine oradan da tekrar ÖSYM merkezine iletilmesinde tüm süreç tamamı ile izlenerek kontrol altında sorunsuz yürütülmüştür. Sınav evrakının ayrıştırılması ve taranması devam etmekte olup en kısa zamanda sonuçların açıklanması sağlanacaktır.”

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle