YGS iptal mi?

ygs

15 Mart 2015 pazar günü gerçekleştirilen YGS’nin bir sorusunun cevap şıklarında birden fazla doğru kabullenilebilir şık olduğu rehber uzmanları tarafından iddia edildikten sonra internette YGS’nin iptal edileceği yönündeki tartışmaların boyutu bir hayli artmıştı. Sonunda ÖSYM’den konu hakkında açıklama geldi ve bu iddiaların asılsız olduğu belirtildi. Sınavdan çalınan soru kitapçığıyla ilgili yorumlarda da bulunan ÖSYM, kişinin sınav işlemlerinin iptal edildiğini ve soruların çalınmasına rağmen sızdırılmadığını da açıklama arasına ekledi. Sonuç olarak YGS’nin kesinlikle iptal edilmeyeceği belirtilirken ÖSYM’nin son senelerdeki sınavlarında sürekli sorun çıkması dikkatlerden kaçmadı.

ÖSYM YGS AÇIKLAMASI DETAYLARI
ÖSYM’nin açıklamasında, şunlar kaydedildi:

“Dünya tarihini değiştiren milli başarı “Çanakkale Zaferi”nin 100. yılında gurur dolu manşetler yerine spekülasyon ve sansasyonel haber arayışlarına girenlerin, bu başarılara imza atan ÖSYM’nin 2 milyon 46 bin adayın katıldığı, 15 Mart 2015 Pazar günü yapılan ve sınavdan sonra sınav salonundan soru kitapçığını çalarak bir sayfasının görüntüsünü sosyal medyada paylaşan bir veya bir kaç adayın yapmış olduğu kural dışı paylaşımlardan ‘ÖSYM adına başarısızlık’ çıkarma ve asılsız bir iddiayı gerçekmiş gibi manşet yapma anlayışı ve sorumsuzluğunu şiddetle kınamaktan başka söyleyecek bir şey bulamıyoruz.

Sorunsuz bir biçimde başarı ile tamamlanmış olan 2015-YGS hakkında paylaşılan iddiaların tamamı asılsız olup adayları endişeye sevk edecek herhangi bir durum söz konusu değildir.”

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle