Diyanet öğrencileri umreye gönderiliyor

diyanet

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Hac ve Umre Hizmetleri arasında ortaklaşa yürütülen çalışmaların ardından diyanet öğrencilerinin en büyük hayallerinden biri gerçekleştirilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada yarı yıl tatillerinde diyanet öğrencilerinin umreye gönderileceği belirtildi. Toplam on gün sürecek olan tur boyunca öğrencilerin yol ve konaklama, yeme ve içme masrafları bakanlık tarafından karşılanacakken umreye götürülecek öğrenci sayısı 5 bin ile sınırlandırılmış. Öğrencilere sağlanan ayrıcalıklar bunlarla sınırlı değil. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ergün Yücel, yaptığı açıklamalarda öğrencilerin tek başlarına gitmeyeceklerini, istedikleri takdirde aileleriyle birlikte de umreye gidebileceklerini dile getirdi.


“Başlattığımız proje kapsamında ilk olarak 5 bin kişinin gitmesini öngördük. Bu rakamı öğretmenler, öğrenciler ve veliler dahil olarak hesapladık. Bununla ilgili kontenjanı duyurduğumuzdan çok kısa bir zamanda başvurular doldu. Bunun üzerine 5 bin kişilik kontenjan artırımına gittik.

10 günlük planladığımız bu umre programı için ayırdığımız görevliler dahil 10 bin 461 kişilik kontenjan da doldu. Bunun ardından bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Kafilelerde her 40 öğrenciden kendi öğretmenlerini sorumlu tutmaya çalıştık.

En genç ve en yetenekli kafile başkanlarını görevlendirdik. Uçaklar da, kalınacak yerler de hazır. İnşallah 24 Ocak’ta başlayacağız ve 28 Ocak’a kadar öğrencilerimizin tamamı kutsal topraklara gitmiş olacak.”

Umreye gönderilecek olan öğrencilerin sayısının her geçen sene artması da beklenenler arasında.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle