Eğitimde Şikayet Hattı Alo 147!

Alo 147 İletişim Merkezi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından velilere ve öğrencilere her türlü talep , şikayet , görüş , öneri , ihbar ve soruları için hizmete başlamaya gün sayıyor.

Bu hizmet Miili Eğitim Bakanlığınca profesyonel halkla ilişkiler  hizmeti vermek amacıyla hayata geçirilmiş bir proje.

Böylece:

 • Başvurular bakanlıklarca izlenebilecek,
 • Gelen taleplere daha hızlı cevap verilip çözüm üretilebilecek,
 • Hiçbir çağrı cevapsız ve sonuçsuz kalmayacak,
 • Öğrenciler, öğretmenler ve veliler tek bir telefon ile Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaşabilecek,
 • Bakanlık politikalarına ilişkin bilgi aktarılabilecek.

  Bu uygulamanın bakanlıkça 1 Mart 2012 tarihinde hizmete sokulması planlanıyor.Bundan sonra hem veliler ve öğrenciler hem de öğretmenler talepleri konusunda daha rahat edecekler.

   

 

Advertisement

6 Responses to “Eğitimde Şikayet Hattı Alo 147!”

 1. fatih

  Ara 04. 2012

  Yorumunuzu yazAnadolu Üniversitesi Açıköğretim “işletme”4. sınıf (yani sisteme göre 7.dönem) öğrencisiyim. Ders başına düşen harç parasını yatırdıktan sonra kitaplarımı almaya büroya gittim.Toplamda 6 dersim var(sadece 1 dersimin kitabı geldiğinden onu alabildim)diğer 5 kitap olmadığı alamadım.Kaç gün oldu halaaa kitaplar yok. biz bu sınavı peki nasıl geçecez soruyorum yetkililere.benim son senem bu sene okulu bitirmem gerekiyo bu şartlarda nasıl geçeceğim bilmiyorum.benim 1 senemin telefisi yok.bu kitaplar yüzünden kalırsam eğer gerekli tüm mercilere başvuru yapıcam hukuki işlem başlatıcam.madem ki alt yapı yetersiz neden hemem kredili sisteme geçildi.kitap sıkıntıs tüm türkiyede aynı sıkıntıda her kes aynı dertten şikayetçi.

  Reply to this comment
 2. Dilan ASLAN

  Ara 14. 2012

  Yorumunuzu yazabilirsinizAÖF Tıbbi Laboratuvar 2.sınıf öğrencisiyim.Yaklaşık 20 gün sonra ara sınavlar yapılacak fakat ders kitaplarımı henüz alamadım.AĞRI AÖF bürosundan her öğrencinin kitapları bizzat kensidinin gelip bürodan alabileceği söylendi.Aradan haftalar geçti,kitaplarım hala gelmedi.Büro personeli kitapların eski iş yeri adresime gönderilmiş olabileceği ihtimalinden bahsediyor ve eğer orda da bulamazsam merkezle görüşmem gerekeceğini söylüyor.Baştan verilmiş yanlış ve baştan savma bir bilgi sonucu ben sınava sayılı günler kala hala ders çalışamıyorum ve kitap temin etme konusu da tamamen benim kişisel çabama bırakılmış durumda.Böyle bir ihmalkarlık ve sallapati çalışma sisteminin sorgulanması gerekmiyor mu?Sınavlarımı veremezsem bundan kimi sorumlu tutacağım?daha da önemlisi bu sınav sonuçlarımı tamir edecek mi?Bu saçma sapan durumun incelenmesini istiyorum.Aksi taktirde bu durumdan şikayetçi birçok öğrenci gibi yasal yoldan çözüm arayacağım.Bilgilerinize…

  Reply to this comment
 3. Sumru Asal Sabuncu

  Oca 20. 2013

  https://www.facebook.com/photo.php?v=4154488976551 LÜTFEN BU GÖRÜNTÜYÜ DİKKATE ALIN..SAYGILAR

  Reply to this comment
 4. emre

  Mar 04. 2013

  eski sistem öğrencisiyim.tek ders yüzünden okul yarım dönem uzadı cc ortalama ile o tek dersi de verdim.mezunum sanıp bugün direk aöf bürosuna gittim çok mutlu şekilde fakat bana bir dersim daha olduğu söylendi.dersin ismini ilk defa duyuyorum.daha önce almadığım bir ders.beni sorumlu tutmak içinde spk dersini ikiye bölmüşler yarısı ilk dönem kalanı ikinci dönem diyorlar.hayatımdan çalacağınız 6 ayın ve o harc parasının hesabını Yüce Allah size sorsun.öyle bi öğrenci ekranı yapmışsınız ki ne not ortalaması ne sorumlu olduğun dersler hiç birşey yok 4441026 yı arıyorsun şikayet edeceğin bi yer yok denizli aöf bürosunu aradım şikayet edeceğim diye dilekçe yaz ama dikkate bile alınmaz dedi..

  Reply to this comment
  • smyra

   Nis 04. 2013

   bende eski sistemden yeni geçtim 2 dersim vardı ikisinden de derslerim ab ve ba olarak geçtim … okul bitti diye biliyorum kayıt yenilemeden önce gittim derslerimi verdim ne zaman diploma gelir dedim kayıt sistemine bakmadan 15-20 güne kadar gelir dediler.. yetmedi kayıt yenileme döneminde arkadaşın yanında gitmiştim sordum ne zaman diye 2 ay sürer dediler . sistem detayını ben bilmiyorum ama büro görevlilerinin beni aydınlatması gerekli değilmi? bildiğiniz 2014 mayıs dönemine kadar sınava giremiyorum … şikayet edecek yer arıyorum bana yardımcı olur musunuz

   Reply to this comment
   • admin

    Nis 08. 2013

     Merhaba

     Vermiş olduğumuz telefon hattını kullanarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

     Teşekkürler.

    Reply to this comment

Yorum Ekle