Gezici okul birincisine ceza

gezi

gezici okul birincisine ceza, Lise öğretimini İzmit’teki Gazi Anadolu Lisesi’nde tamamlamış olan Işıtan Önder’in başına hiç beklenmedik, fazlasıyla şaşırtıcı bir olay geldi. Okulu birinci dereceyle bitirerek üniversiteye giriş konusunda büyük avantaj yakalamış olan Önder, birincilik konuşmasında Gezi Parkı Olayları’na yönelik açıklamalarda bulunduğu için disiplin cezası aldı. Şu anda öğrencinin birincilik unvanının elinden alınması gibi spekülasyonlar ortada dönerken henüz kesin bir karar verilmiş değil. Ancak Işıtan Önder büyük ihtimal bir kınama cezasına çarptırılacak.

Öğrenci Işıtan Önder’in durumunu görüşmek üzere okul disiplin kurulu Okul Müdürü Ahmet Kemal Saral’ın başkanlığında toplandı. Öğrencinin anne ve babası ise öğlen saatlerinde okula avukatları aracılığıyla kurulun dikkate alması amacıyla dilekçe verdi. Bu dilekçede öğrencinin mezun olduğu ve okulu birincilikle bitirdiği, mezuniyet töreninin de bunun için gerçekleştirildiği, özgür iradesini kullanarak bu konuşmayı yaptığının belirtildiği öğrenildi.

OKUL MÜDÜRÜ İSTİFA ETTİ
Kurulun akşam saatlerinde kararını vermesi beklenirken, mezuniyet töreninde öğrenci Işıtan Önder’e birincilik plaketini veren Okul Müdürü Ahmet Kemal Saral’ın, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne istifa dilekçesini verdiği ortaya çıktı. Müdür Saral’ın disiplin kurulunda öğrenci Önder’e bir grubun ceza verilmesi, bir grubun da verilmemesi için baskı yapması üzerine istifa ettiği öğrenildi.
Öte yandan istifanın Kocaeli Valisi Ercan Topaca’ya bildirildiği öğrenildi. Vali Topaca’nın da Milli Eğitim Müdürlüğü’nün istifayı kabul etmesine onay verdiği belirtildi.

Advertisement

No comments.

Yorum Ekle